Regionalna Olimpiada Przedmiotowa 2024

W Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim po 4 letniej przerwie odbyła się Regionalna Olimpiada Przedmiotowa obejmująca konkursy z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego i matematyki. W zmaganiach wzięło udział 52 uczniów ze szkół powiatu drawskiego:

1. Szkoła Podstawowa Broczyno
2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego Drawsko Pomorskie
3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza Drawsko Pomorskie
4. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Mielenko Drawskie
5. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Nętno
6. Szkoła Podstawowa Ostrowice
7. Szkoła Podstawowa Pomierzyn
8. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Polskiego Złocieniec
9. Szkoła Podstawowa im. 2 Warszawskiej Dywizji Piechoty gen. Jana Henryka Dąbrowskiego Wierzchowo

Najlepsi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego Pana Krzysztofa Czerwińskiego, który wraz z zastępcą Panem Ireneuszem Kabatem osobiście je wręczali.
Szkoły, z których uczniowie byli wytypowani do wszystkich konkursów, brały udział w klasyfikacji pucharowej i przedstawia się ona następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego Drawsko Pomorskie
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Mielenko Drawskie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza Drawsko Pomorskie

Podczas tegorocznego finału odbyła się konferencja dla nauczycieli upowszechniająca rezultaty programu Erasmus+, który jest realizowany w SP nr 2 w Drawsku Pomorskim. Pani Julita Dąbrowska - Motyl przygotowała przedstawienie teatralne dla wszystkich uczestników.
Koordynatorami Regionalnej Olimpiady Przedmiotowej były:
Aneta Dobrowolska, Anna Kozera, Agnieszka Łuczak i Izabela Mackiewicz