Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

78-500 Drawsko Pomorskie

ul. Dworcowa 2a

Tel.: (94) 363-25-48

sekretariat@sp2drawsko.pl

Kącik Pedagogczny

Artykuły

Powiększ obraz

Uważaj na SQUID GAME

CYBERPRZEMOC - Apelujemy do rodziców o rozmowę z dziećmi, zainteresowanie się tym, co dzieci oglądają w Internecie i czym się inspirują.

Czytaj więcej o: Uważaj na SQUID GAME
Powiększ obraz

10 mądrych zdań o wychowaniu dzieci

O WYCHOWANIU!

 

1. Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.

2. Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.

3. Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które jeszcze wczoraj nie wierzyliśmy.

Czytaj więcej o: 10 mądrych zdań o wychowaniu dzieci
Powiększ obraz

Uzależnienie od gier. Poradnik dla rodziców

Nie jest tajemnicą, że gry komputerowe są obecnie jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Uzależnienie od gier jest realnym problemem. Według najnowszych statystyk prawie co trzeci nastolatek regularnie gra w gry komputerowe. 

Czytaj więcej o: Uzależnienie od gier. Poradnik dla rodziców
Powiększ obraz

Jak Dbać O Zdrowie Psychiczne?

Część z nas zna już i praktykuje podstawowe nawyki sprzyjające zdrowemu długiemu życiu, choć wciąż zapominamy o psychice jako równoprawnym aspekcie zdrowia oraz o tym, że o zdrowie mentalne należy dbać tak samo pieczołowicie, jak o zdrowie fizyczne. Naukowcy coraz częściej kwestionują wręcz ten sztuczny podział i podkreślają, że obydwa obszary są ze sobą w pełni zintegrowane.

Czytaj więcej o: Jak Dbać O Zdrowie Psychiczne?
Powiększ obraz

Powrót do szkoły, jak wspierać dziecko?

Nieobecność w szkole często przeżywana jest przez dziecko w aspekcie dużych emocji. Z jednej strony sytuacja opuszczenia szkoły i codziennych obowiązków sprawia ulgę, daje możliwość odpoczynku od stosowania się do zasad narzucanych przez innych i spełniania wymagań, z drugiej strony dla ucznia jasne jest, że to sytuacja, w której traci on kontakt z grupą, nie ma dostępu do aktualnych zmian, wydarzeń w grupie.

Czytaj więcej o: Powrót do szkoły, jak wspierać dziecko?
Powiększ obraz

ŚWIAT JAK W GIPSIE – jak nie dać się zagipsować?

Od pewnego czasu  krąży porównanie życia “w koronie” do założonego gipsu. Obecne czasy pandemii związane z Covid-19 i izolacją pozwalają nam spojrzeć na wiele aspektów naszego życia. Odnoszę wrażenie, że na plan pierwszy wysuwa się kilka głównych punktów takich jak edukacja/nauka, praca, bycie z rodziną, bycie w parze, ale też nasze bycie samym ze sobą, dbanie o swój dobrostan, o nasze umiejętności.
Czytaj więcej o: ŚWIAT JAK W GIPSIE – jak nie dać się zagipsować?

„Wczoraj i dziś – podobieństwa i różnice”

Obecna sytuacja wymusiła u nas wszystkich zatrzymanie w domach, przy rodzinie. Ta nieplanowana zmiana wszystkich nas stresuje, i dorosłych i dzieci. Jednak, choć to nie łatwe, staramy się, w każdej sytuacji znaleźć większy sens i korzyści. Dlatego życzymy nam wszystkim abyśmy zatrzymując się w swoich domach wykorzystali ten czas na pobycie ze sobą jeszcze uważniej. Korzystajmy z możliwości zadbania o relacje rodzinne.

Czytaj więcej o: „Wczoraj i dziś – podobieństwa i różnice”