I półrocze roku szk. 2023/2024

Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła fotograficznego, gdzie wykorzystują sprzęt zakupiony  w  ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, uczestniczyli w warsztatach fotograficznych.

Ich dziełem są również zdjęcia wykonane w czasie zabawy andrzejkowej. Klasa 5 c oraz klasa 8 a - na zajęciach z informatyki ćwiczyły programowanie przy pomocy robotów Photon  zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie poprawnie określali kierunki ” w prawo”, "w lewo”, umiejętnie kodowali  drogę, poprawnie programowali roboty, rozwijali  spostrzegawczość.

W klasie 1a odbyły się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Grupa uczniów utrwalała poznane litery. Dzieci odczytywały wyrazy, które nauczyciel położył na macie, następnie zastanawiały się, jakiej litery brakuje i wieszały śnieżynkę z literą na czułku robota. W kolejnym etapie dzieci wyznaczały trasę robota, aby ten z miejsca startu dotarł na wyznaczone pole. Dodatkowo uczniowie zmieniali kolor czułek Photona. Kiedy wiózł samogłoskę czułki świeciły się na czerwono, a gdy wiózł spółgłoskę to na niebiesko. Po dotarciu na wyznaczone pole wydawał dźwięk, który ustawiły. Zastosowanie robota podczas zajęć, bardziej angażuje dzieci. Zdecydowanie chętniej uczą się nowych rzeczy lub utrwalają tak ważne umiejętności, jak np. czytanie.

Uczniowie klasy 5a na zajęciach koła matematycznego uczyli się programowania z wykorzystaniem robotów Photon  zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.