Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Pozyskaliśmy fundusze na zakup lektur i literatury dziecięcej i młodzieżowej.  Zakupiliśmy 290 sztuk  książek o tematyce obyczajowej, przygodowej i fantastycznej.

Na stronie internetowej i na gazetkach ściennych zamieszczamy tytuły tych książek. W szkole organizujemy różne akcje czytelnicze w celu przyciągnięcia uczniów do biblioteki. Chcielibyśmy, aby państwo jako rodzice wspierali nas w działaniach mających na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Zwracamy się z prośbą o zachęcanie dzieci do wypożyczania nowości książkowych, które pojawiły się w bibliotece i czytania ich. Zbliża się przerwa świąteczna w szkole, następnie ferie zimowe. Uczniowie będą mieli więcej wolnego czasu, który mogliby wykorzystać z pożytkiem dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią ulotki: "WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY", która jest w załączniku.