Uwaga, tu śpi jeż!

Jeż nie ma łatwego życia w mieście - ruchliwe ulice, koszenie trawników i inne, większe zwierzęta. Zima to również trudny czas dla tych małych ssaków. Na pomoc jeżom przyszli uczniowie klasy 3b.

W listopadzie wzięli udział w akcji Jeż w wielkim mieście. Usyp kopczyk. Na szkolnym podwórku, z opadłych liści, dzieci usypały kopiec dla tych pożytecznych zwierząt. Przygotowane schronienie zostało zabezpieczone gałązkami oraz opatrzone tabliczką informującą o tym, że w kopcu śpi jeż.
Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt. Mamy nadzieję, że w naszym kopczyku jeże bezpiecznie przetrwają zimę. Warto mieć jeża za kompana, ponieważ po zimowym śnie będzie wytrwale szukać szkodników niszczących uprawy, ślimaków, pędraków i gąsienic.