Wycieczka do Szczecina

W listopadzie uczniowie z klas 3a i 3b wybrali się do Multikina w Szczecinie, aby obejrzeć uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".

Wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Podjęte w filmie zagadnienia dotyczące empatii wobec słabszych, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem, czy odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych podkreślały walory edukacyjne filmu. Po zakończonym seansie uczniowie wybrali się do parku trampolin Fun Jump. Korzystali tam z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin i basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji zespołu klasowego. Ostatnim punktem programu była wizyta w restauracji McDonalds.