PROJEKT „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”

Gmina Drawsko Pomorskie otrzymała w ramach projektu POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNE dofinansowanie na realizację dodatkowych zajęć we wszystkich szkołach podstawowych dla których jest organem prowadzącym.

Wartość projektu wynosi 124.000,00 zł z czego 117.936,00 zł to pozyskane środki zewnętrzne. Celem realizacji projektu jest wsparcie psychologiczno-pedagogiczne o charakterze doraźnej odpowiedzi na sytuację zdrowotną spowodowaną COVID-19.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim również biała w nim udział. W ramach projektu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wielu przydatnych i ciekawych zajęciach: rozwijających umiejętność uczenia się, dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych, rozwijających przedmioty ścisłe, humanistyczne i językowe, warsztatach muzycznych i tanecznych oraz indywidualnych poradach psychologiczno-pedagogicznych. W projekcie wzięło udział 342 uczniów, a zajęcia prowadziło 28 nauczycieli naszej szkoły. Łącznie zrealizowano 430 godzin tych różnorodnych zajęć. Efekty tych spotkań uczniów z nauczycielami można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Każda forma zajęć realizowanych w ramach projektu pozwoliła uczniom poznać nowe zagadnienia, wykorzystać sposoby podnoszące świadomość zastosowania w praktyce działań oraz doświadczyć i przekonać się, które z nich są najskuteczniejsze w kontekście indywidualnych predyspozycji, stylu uczenia się, profilu inteligencji konkretnego ucznia. Poprzez zastosowane formy i metody uczniowie chętnie uczestniczyli w programie.