Bezpieczne wakacje 2021

Popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa zawarte w Szkolnym Programie Profilaktyczno - Wychowawczym jest cyklicznym działaniem naszej szkoły. W ramach profilaktyki, we współpracy z Burmistrzem Drawska Pomorskiego oraz drawskimi instytucjami wspierającymi Państwową Strażą Pożarną, Komendą Powiatową Policji, Państwową Stacją Epidemiologiczną, Strażą Miejską, Stowarzyszeniem Żarek, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Zespołem Interdyscyplinarnym przeprowadzono 22 czerwca 2021r. na plaży nad jeziorem Okra w Drawsku Pom. działania profilaktyczne.

W programie zaprezentowano metodą stacji następujące działania:

• Państwowa Straż Pożarna - pokaz bezpiecznych zachowań nad wodą;
  • Państwowa Stacja Epidemiologiczna  - bezpieczeństwo w lesie - jak zabezpieczyć się przed ukąszeniami, jak zapobiegać oparzeniom i udarom słonecznym pod hasłem „ Chroń się przed słońcem” , prezentacja alkogogli jako profilaktyka substancji psychoaktywnych, utrwalanie zasad bezpiecznego zachowania w czasie pandemii COVID 19;
  • Stowarzyszenie „Żarek” wraz z klasą o kierunku ratowniczo-medycznym ZSP  w Drawsku Pom.   -  działania ratownicze, reanimacyjne,
  • Straż Miejska – bezpieczeństwo w ruchu drogowym pt. „Rowerem zawsze
    w kasku”;
  • Komenda Powiatowa Policji – pogadanki, warsztaty na temat „ Nie każdemu można zaufać”, „ Z Internetu korzystać należy rozważnie - nie sieć
    w sieci”, cyberprzemoc, zachowania ryzykowne, uzależnienia od środków psychoaktywnych alkoholu i papierosów, uzależnienia od gier internetowych.
  • MGOPS i Zespół Interdyscyplinarny - przemoc w rodzinie, informacja dotycząca instytucji pomocowych;.
  • Kolorowanka autorska  p. Barbary Klimczak „ Bezpieczne wakacje” dla najmłodszych.