AKCJA CHARYTATYWNA POŁĄCZONA Z KONKURSEM! - Ołówki dla Afryki

Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy zbiórkę charytatywną pod nazwą „Ołówki dla Afryki”. Zbiórka dotyczy przyborów szkolnych tj.: kredki, kredy, linijki, temperówki, ołówki, długopisy, nożyczki, cyrkle, gumki do ścierania, mazaki itp.(przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie). Zbiórka połączona jest z konkursem pt. „Kto ma więcej”. Konkurs wygrywa klasa/grupa, która zbierze najwięcej przyborów. Akcja trwa do 21 maja. Następnie przybory zostaną podliczone i wysłane do Fundacji Pomocy Humanitarnej  „Redemptoris Missio”, która prześle je do najuboższych krajów Afryki.

Warto zaznaczyć, że pomoce szkolne są podstawą w prawidłowym procesie dydaktycznym. Szkoły wspierane przez fundację znajdują się w ubogich rejonach Afryki, gdzie każdy ołówek, zeszyt są bezcenne. Pamiętajmy, że WARTO POMAGAĆ!

Jak przekazać przybory?

Przybory szkolne zbieramy w oddziałach zerowych i w naszych klasach, tam znajdują się kartony, do których można wrzucać przedmioty do 21 maja. Zachęcamy, aby każdy dołożył cegiełkę do tej wartościowej akcji!

Pamiętaj! Nawet jeden długopis może zmienić los afrykańskiego dziecka!

Koordynatorki akcji: M. Pieńkos, A. Karow, A. Wardęga