Międzynarodowe spotkanie młodzieży w Hirchluch koło Berlina

W ostatnim tygodniu lutego 20 naszych uczniów z klas 7-8 uczestniczyło w międzynarodowym spotkaniu w Hirschluch w Niemczech. Wraz z uczestnikami z Polski, Niemiec i Holandii stworzyliśmy 102-osobową grupę.

Położenie ośrodka otoczonego lasem w pobliżu jeziora stworzyło idealne warunki do refleksji nad tematem spotkania - Das Geschenk der Natur (Dar Natury). To właśnie w takim otoczeniu uczestnicy mogli uważnie spojrzeć na relację między człowiekiem a naturą oraz zrozumieć, jak istotne jest dbanie o nią.
Program spotkania był pełen atrakcji, które nie tylko integrowały uczestników, ale też rozwijały ich talenty i umiejętności. Od samego początku było widać, że integracja między uczestnikami była priorytetem. Zróżnicowane gry i zabawy sprawiły, że szybko uczestnicy poznali się nawzajem i zaczęli budować relacje ponad granicami kulturowymi.
Wieczór międzynarodowy był ważnym momentem, podczas którego każda grupa miała okazję zaprezentować swoją szkołę, miasto, region i kraj.
Wycieczka do Berlina była jednym z najbardziej oczekiwanych momentów pobytu w Niemczech. Zwiedzanie tak historycznie i kulturowo bogatego miasta było niezwykle inspirujące.
Warsztaty teatralne, choreograficzne, gry terenowe z wykorzystaniem generatorów kodów QR oraz Stop Motion były doskonałą okazją do rozwijania umiejętności artystycznych. Dzięki ekspertom z różnych krajów uczniowie mogli nauczyć się nowych technik i sposobów wyrażania siebie poprzez sztukę. Podczas prezentacji uczestnicy wspaniale przedstawili, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Das Geschenk der Natur nie tylko dało niezapomniane wspomnienia, ale też nauczyło cenić dar natury i relacje międzyludzkie.
Po powrocie do domu wszyscy uczestnicy zgadzali się, że to było niezwykłe spotkanie. Nowe przyjaźnie, dobre doświadczenia i inspirujące nauki - to wszystko sprawiło, że to międzynarodowe wydarzenie było nie tylko zabawne, ale też bardzo wartościowe dla osobistego rozwoju.

„Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży"