Warsztaty świąteczne z Eureką

18 grudnia 2023 roku gościliśmy w szkole Panią Paulinę i Pana Patryka Panasiuk z Centrum Edukacji i Rozwoju Eureka.

W klasie Ia dzieci zaprojektowały na tabletach w programie graficznym Canva bombki z własnym imieniem, które zostaną wycięte i wygrawerowane na sklejce brzozowej, oraz ozdabiały renifera. Obserwowały pracę plotera laserowego - urządzenia do cięcia i grawerowania, przy pomocy którego powstaną bombki. Wycięcie i wygrawerowanie jednej sztuki to nawet 25 minut!

W oddziałach zerowych dzieci robiły dekoracje świąteczne w słoiku. Na dno naczynia przyklejały figurkę, do środka włożyły ozdoby, gałązki iglaków, lampki ledowe oraz wsypały sztuczny śnieg. Nakrętkę słoika ozdobiły tasiemką. Powstały proste, ale efektowne prace.

Dziękujemy za ciekawe warsztaty.