Psie troski - od lektury do działąnia

Zaczęło się niewinnie...bo od przeczytania lektury Psie troski...

Uczniowie klasy 2B podczas omawiania lektury o psie Bety, który trafił do schroniska, ponieważ był źle traktowany przez poprzednich właścicieli, wpadli na pomysł zorganizowania charytatywnej zbiórki dla zwierząt z białogardzkiego schroniska. Po zbiórce odbył się wyjazd do schroniska, który miał na celu wręczenie świątecznego prezentu, jakim była karma, koce, pościele, zabawki itd., ale również uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz uświadomienie im, jak ważnym elementem jest czułość i opieka nad nimi. Podczas omawiania lektury uczniowie mieli także okazje pochwalić się swoimi pupilami, tworząc filmiki i przedstawiając je kolegom i koleżankom (zbiór filmików w galerii). Dzieci opracowały lapbooka na podstawie przeczytanej książki, która z pewnością pozostawi po sobie trwały ślad w pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę! Dziękujemy również Panu Leszkowi Struszce, właścicielowi firmy transportowej, który zasponsorował wyjazd do schroniska, okazując tym samym wielkie serce dla zwierząt.