SPOTKANIE Z MISIEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Światowy Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.  Święto obchodzimy od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś miał swoje setne urodziny. Uczniowie klasy 3b w dniu 24.11.2023r. odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim.

Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia historii pluszowego misia oraz prezentacji słynnych misiów (Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Coralgol, Miś Yogi). Zaprezentowano dzieciom wystawę książek,  których bohaterami są misie. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek z życia misiów żyjących w różnych stronach świata oraz odgadywały zagadki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.