Dzień Postaci z bajek

Z okazji Dnia Postaci z Bajek grupa OB odwiedziła Miejską i Powiatową. Bibliotekę w Drawsku Pomorskim. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie rekwizytu lub cytatu, wyszukiwały różnice w ilustracjach.

Wsłuchały bajki czytanej przez Panią pt. Szewc i Elfy. Na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe zakładki do książek. We wtorek odwiedziła grupę mama Niny i przeczytała jedną z bajek z książki Skarbiec magicznych historii. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii małej Vaiany, mieszkanki miasteczka Motunui. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.