Spotkanie autorskie z Panem Pawłem Wakułą

W  ramach MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA  BIBLIOTEK SZKOLNYCH obchodzonego w październiku oraz realizacji programu wieloletniego „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025” 6 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą - pisarzem, rysownikiem i ilustratorem.

Autor przedstawił dzieciom między innymi książkę: O czym szumi las, która została napisana w ścisłej współpracy z Lasami Państwowymi. Leśniczy Piątek jest tu supermanem, superbohaterem. Aby chronić przyrodę współpracuje z fantastycznymi postaciami: skrzatem Maurycym oraz szczurkiem Ogryzkiem – znanym obżartuchem i dowcipnisiem, a także pozostałymi mieszkańcami Doliny Bagiennej Trawy.

Autor opowiedział również o książce historycznej przedstawiającej w humorystyczny sposób  mało znane fakty z życia polskich królów i książąt -Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich. Uczniowie zadawali liczne pytania autorowi oraz mogli zakupić książki ze specjalną dedykacją naszego gościa.

Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie  obudzi czytelnicze zainteresowania wśród uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych oraz piątych.