SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ ZOFIĄ STANECKĄ

25 października uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Stanecką. Pani Zofia jest autorem literatury dziecięcej. Jako nastolatka przyjaźniła się z pisarką Ireną Jurgielewiczową, której poświęciła swoją książkę Świat według dziadka. Jednak największą popularność przyniosła jej ilustrowana przez Mariannę Oklejak seria książek pt. Basia.

Tematyką spotkania była fantastyka w książkach dla dzieci z serii Gdy pada deszcz oraz opowiadania Jajko króla Robotyka z książki Historie nie z tego księżyca. Autorka czytała fragment książki, do której uczniowie wymyślali ciąg dalszy, bohatera fantastycznego. Opowiadała o tym, jak powstaje książka. W części warsztatowej powstawały prace przedstawiające losy Jajka króla Robotyka. Chętne osoby mogły zaprezentować swoje prace i opowiedzieć o dalszych losach jajka i króla.