RADOSNY 11 LISTOPADA

Święto Niepodległości 11 listopada.

Przyjdźcie całymi rodzinami.  Obchodźmy ten dzień RADOŚNIE I RAZEM.

Oto szereg działań, które sprawią, że wspólnie poczujemy niezwykłą, pełną radości atmosferę, która przewija się we wszystkich wspomnieniach świadków roku 1918.

W SAMO POŁUDNIE NA SPORTOWO:

12.00 w Parku Chopina  CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

POPOŁUDNIOWY BLOK UROCZYSTOŚCI I ATRAKCJI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI:

NA POCZĄTEK UROCZYSTOŚCI OFICJALNE:

14.00  Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw.  św. Pawła Apostoła z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i oprawą muzyczną w wykonaniu chóru Canto Libero.

ok. 14.45 przemarsz Kompanii Honorowej WP oraz pocztów sztandarowych wraz z ceremoniałem wojskowym oraz prezentacją Teatru Inscenizacji Historycznych z Wałcza

POZOSTAŁE ATRAKCJE DLA CAŁYCH RODZIN (ok. godz. 15.15)

Specjalna przestrzeń fotograficzna:

- na początek wspólne zdjęcie „SERCE DLA POLSKI” – nie może Was zabraknąć na zdjęciu z lotu ptaka, gdzie wspólnie ustawimy się w kształcie biało-czerwonego wielkiego serca

-  to tu będzie na Was czekała fotobudka 3D, gdzie można wykonać zdjęcia z gadżetami w barwach narodowych (rodzinne, z przyjaciółmi lub indywidualne – jak kto woli)

- zdjęcie z Marszałkiem Piłsudskim, w którego rolę wcieli się niezawodny pasjonat lokalnej historii – pan Wiesław Piotrowski – zaraz po uroczystościach będzie spacerował i czekał na wspólne fotki

Niesamowite wystawy:

- wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości” - wysiłek wielu Polaków, trud i ofiara poniesiona na frontach I wojny światowej oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do narodzenia się
II Rzeczypospolitej. Liderami tego procesu byli tytułowi Ojcowie Niepodległości. To tu dowiecie się wielu ciekawostek o Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim.

- eksponaty i mundury z I wojny światowej wypożyczone przez Teatr Inscenizacji Historycznych z Wałcza i oczywiście w pobliżu pasjonaci historii, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące tych znalezisk, a czasem zadadzą ciekawe zagadki.

Muzycznie czyli koncert „WOLNOŚĆ I PATRIOTYZM” (ok. godz. 16.30)

- Filip Płażalski – kilka utworów patriotycznych, w wykonaniu młodego lokalnego artysty, który swoim głosem zachwyca i przyciąga coraz więcej fanów,

- zespół „SPECYFICZNI” – specjalizuje się w coverach wywodzących się z nurtu polskiego rocka, wielokrotnie zaskakuje aranżami i starannie dobranym repertuarem, niesamowitą sceniczną energią, którą zaraża publiczność na swoich koncertach.  Tak będzie i tym razem - po kilku utworach patriotycznych, nie zabraknie utworów o wolności, które wszyscy znamy i lubimy.

- patriotyczny koncert Magdy Steczkowskiej  (godz. 19.00) – na  zakończenie tego wyjątkowego dnia w godzinach wieczornych  koncert utworów patriotycznych w kościele pw. Zmartwychwstania PNJChr poprzedzony Mszą Św. w intencji Ojczyzny.