Przerwa na czytanie

28 października 2023r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w IV edycji międzynarodowej akcji Przerwa na czytanie, która jest organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Głównym celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole.

Uczniowie kl. I-III w czasie przerwy czytali książki, które przynieśli z domu lub wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Wszyscy przekonali się, że czytać można wszędzie, nie tylko w domu. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się popularne wśród dzieci i młodzieży, bo jak pisała wybitna polska poetka i laureatka literackiej Nagrody Nobla Wisława Szymborska, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Czekamy na wyniki tegorocznego rekordu, przypominając jednocześnie, że ubiegłoroczna akcja zgromadziła aż 377 tysięcy 586 czytających!