Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Code Week 2023

Code Week 2023

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w międzynarodowym projekcie Code Week, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach tego wydarzenia uczniowie poszerzyli wiadomości i umiejętności w zakresie kodowania i programowania: kolorowały zaszyfrowane obrazki oraz kodowały na dywanie (z użyciem maty do kodowania). Dzieci poznały również budowę robota DOC oraz kodowały jego trasę przejazdu do różnych miejsc rozmieszczonych na planszy.
Uczniowie klas 3b po raz pierwszy wzięli udział w takim wydarzeniu i zapewne nie ostatni, gdyż wykazali ogromne zainteresowanie tematyką programowania i kodowania. Za aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania nasza szkoła uhonorowana została certyfikatem.