Straż pożarna i ratownictwo medyczne

Dnia 29 września nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagoździe. Uczniowie klas 0, 1a, 1b, 2b uczestniczyli w pogadance, którą poprowadziła prezes OSP Justyna Łaszniewska.

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków oraz sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły wejść do samochodu, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się tak, jak strażacy podczas akcji. Ratownicy medyczny Michał Walkiewicz oraz Zofia Zbożnik przekazali podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.