Spotkanie z pszczelarzem

W ramach preorientacji zawodowej klasę 2a odwiedził pan Grzegorz Kruczek - wielki pasjonat pszczół, posiadacz ogromnej wiedzy na temat życia tych pożytecznych owadów.

Dzięki opowieściom pana Grzegorza, uczniowie poznali fascynujący świat tych owadów oraz zdobyli wiele cennych informacji o życiu i zasadach panujących w ulu. Drugoklasiści dowiedzieli się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, czym się odżywiają, jak spędzają zimę, no i oczywiście, jak powstaje miód. Wiele radości sprawiła możliwość przymierzenia stroju pszczelarza, obejrzenia przyborów, którymi posługuje się w swojej codziennej pracy, m.in. dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć degustacji miodu, który dzieci zjadały z ogromną przyjemnością.
Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Kruczkowi za poświęcony czas oraz niezwykle ciekawą lekcje przyrody. Podziękowania również dla pani Sylwii Zielińskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania.