We Wrocławiu byliśmy! Krasnali szukaliśmy!

W dniach 26-27 maja klasy 4a, 5c i 6b zwiedzały Wrocław. Przygodę wrocławską rozpoczęliśmy od zwiedzenia 40. hektarowego Ogrodu Zoologicznego z niesamowitym kompleksem różnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Afryki.

Byliśmy też w Hydropolis, czyli w centrum wiedzy o wodzie, gdzie mieliśmy możliwość poznania tajemnic wody dzięki interaktywnej wystawie, podzielonej na 7 stref tematycznych. W Muzeum Narodowym podziwialiśmy obrazy polskich malarzy, w tym Jana Matejki. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski – najstarszą zabytkową część miasta z wieloma zatykającymi dech w piersiach budowlami. To była prawdziwa lekcja historii! Widzieliśmy Halę Stulecia, wielowymiarową Panoramę Racławicką, pokaz fontanny multimedialnej, wiele pomników i inne godne obejrzenia miejsca czy obiekty. Dużą frajdą dla dzieci okazało się szukanie krasnali, których w mieście jest około 500 sztuk, a każda z nich jest inna. Do Drawska wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Opiekunowie:

s. Anna Kozera