Las w słoiku - warsztaty

W poniedziałek 18 października dzieci z klas pierwszych, trzecich oraz grup zerowych wzięły udział w wyjątkowych warsztatach pt. Las w słoiku. Z pomocą pana instruktora stworzyły piękne, żywe ozdoby zamknięte w słoikach - swój własny fragment lasu.

Las w szkle to niezwykle modna ozdoba, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ogród w słoiku, bo tak również nazywa się te ozdoby, jest bardzo łatwy w pielęgnacji.

Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego. Dzieci dowiedziały się, jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny i zwierzęta są dla nich charakterystyczne, a także czym są ogrody w słoikach i skąd się u nas pojawiły.

Tworzenie własnych ozdób w słoikach okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia, aby nadać mu indywidualny charakter.