WYCIECZKA KLASY IA I IIIC

12.10.2021r. klasa Ia i IIIc była na wycieczce w Lokalnym Centrum Nauki Metalowe Inspiracje w Wałczu i Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie.

Podczas pobytu w Centrum Nauki dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Uczestniczyły w warsztatach informatycznych, chemiczno-fizycznych i warsztatach z wykorzystaniem klocków Lego. Podczas zajęć informatycznych uczniowie programowali i kodowali. Mieli również okazję zobaczyć, jak wygląda i pracuje drukarka 3D. W trakcie zabawy z wykorzystaniem klocków Lego dzieci samodzielnie (z pomocą instrukcji na tablecie) zbudowały robota. Natomiast na zajęciach chemicznych wykonały tęcze w probówce i mydełka.

Po zakończonych warsztatach wybraliśmy się do Jabłonowa. Tam poznaliśmy Popłocha, Myszę, Szantrapę i wiele innych żubrów mieszkających w zagrodzie, obserwowaliśmy ich zachowanie, zabawy i karmiliśmy je. Uczniowie wzbogacili wiedzę o żubrach i rysiach.

Na zakończenie naszej wycieczki odbyło się ognisko. Dzień przebiegł nam w miłej i przyjemnej atmosferze. Z chęcią będziemy wracać do tych miejsc :).
Klasa IIIc i Ia