MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W dniu 2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemoc. Celem  programu jest zmniejszenie skali zjawiska przemocy w rodzinie oraz zwiększenie ochrony ofiar przemocy. W naszej szkole Dzień bez Przemocy jest obchodzony jako Dzień Sympatycznych Zachowań.

W ramach współpracy odwiedzili naszą szkołę Policjanci, którzy zawracali uwagę najmłodszym na pozytywne zachowania na co dzień, zapoznali z numerami alarmowymi, rozdali odblaski. Do akcji przyłączył się MGOPS i Zespół Interdyscyplinarny,  który ofiarował dzieciom balony. W ramach pozytywnych działań zostały rozwieszone w szkole sympatyczne przekazy dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedszkolaki w czasie zabawy losowały karteczki z miłymi przekazami aby zawsze pamiętać o sympatycznych zachowaniach.