Literacki konkurs antyalkoholowy rozstrzygnięty!!!

W kwietniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs literacki o tematyce antyalkoholowej, który był realizowany w klasach IV - VIII w ramach 6. działania programu profilaktycznego zatytułowanego "Kto alkohol próbuje, na złą drogę wstępuje" wspieranego przez GKRPA w Drawsku Pomorskim.

Celem konkursu było: popularyzowanie poezji o tematyce związanej z problemami wynikającymi z nadużywania alkoholu, uświadomienie dzieciom potrzeby właściwego zagospodarowania własnego wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań literackich, rozwijanie wyobraźni i twórczego działania uczniów, ujawnianie talentów i promocja uzdolnionych uczniów.
Zadaniem uczniów było napisanie wiersza (fraszki) składającego się z kilku wersów, ukazującego negatywne skutki picia alkoholu oraz propagującego zdrowe, atrakcyjne życie bez nałogu.

Spośród uczestników wyłoniono pięciu laureatów:

I miejsce: Marcel Bauman klasa 5c
II miejsce: Michał Roszak klasa 5b
III miejsce: Amelia Majerowska klasa 5c
wyróżnienia : Jakub Matczak klasa 5c, Jan Wawrzyniak klasa 5c

Na zwycięzców czekają nagrody.

GRATULUJEMY!!!
Nauczyciel języka polskiego Pani Izabela Mackiewicz oraz koordynator programu profilaktycznego Pani Marta Kwiatkowska.