EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2020

28 września 2020 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach tych obchodów  klasy 5-8 już od początku roku szkolnego realizowały projekty dotyczące ŚRODOWISKA. Poszczególne prace miały na celu utrwalenie i rozszerzenie słownictwa na ww. temat oraz poznanie efektywnych metod uczenia się języków obcych.

Klasy 5 wykonywały fiszki graficzne z nazwami najbardziej popularnych roślin i zwierząt.

Klasy 6 przygotowywały plakaty na temat pór roku, miesięcy oraz pogody.

Klasy 7 wykonały krzyżówkę obrazkową na temat krajobrazu.

Klasy 8 przygotowały gry planszowe związane z ochroną środowiska.

Wszystkie prace były wykonywane w języku angielskim i niemieckim.

Punktem kulminacyjnym było zapoznanie się wszystkich klas 1-8 ze wskazanymi krajami i przedstawienie w różnorodnej formie najbardziej charakterystycznych cech poszczególnych krajów. Niektóre klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem (co można zobaczyć na poniższych zdjęciach) i w ciekawy sposób ukazały kraje europejskie.

Komisja konkursowa wnikliwie zapoznała się z prezentowanymi krajami i postanowiła przyznać następujące miejsca:

1. kl. 2a i kl. 7a
  2. kl. 2c i kl. 4a
  3. kl. 2b

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za ogrom pracy i życzymy dalszych owocnych inicjatyw.

Marcelina z kl. 2a o Republice Czeskiej - filmik