Neurodydaktyka i CLIL - szkolimy się!

Już po ogarnięciu najważniejszych spraw w nowym roku szkolnym wybraliśmy się do, trochę dla nas egzotycznej, Hiszpani - a konkretnie na Teneryfę.

Tam pani Anna Kozera zgłębiała tajniki neurodydaktyki, czyli jak uczyć zgodnie z funkcjami mózgu. Niezwykle ciekawe szkolenie "Brain-Based Learning: Understand How Students Really Learn". Jednocześnie panie Agnieszka Lipińska i Izabela Mackiewicz wykorzystywały zdobyte wcześniej umiejętności językowe i zdobywały umiejętności pozwalające wykorzystać język obcy na swoim przedmiocie. Doświadczenie mega ciekawe, choć wymagające trochę wysiłku. Jesteśmy przekonani, że szkolenie "CLIL in Primary School: Make It Work, Make It Effective" będzie kolejnym etapem oddolnej zmiany naszej placówki.

Pani Anna Kozera:

* poznała najnowsze wyniki badań naukowych o tym, jak uczy się mózg;

* wie jakich strategii użyć i dlaczego, aby zmaksymalizować wyniki uczenia się;

* umie stosować różnorakie technik pamięciowych, aby zapewnić  uczniom poczucie sukcesu;

* wie, jak wspierać uczniów za pomocą skutecznych, kreatywnych i zabawnych technik uczenia się.

Pani Agnieszka Lipińska i Izabela Mackiewicz:

* poznały inne systemy szkolnictwa, nowe innowacyjne rozwiązania nauczania przedmiotów.,

* poszerzyły swoją wiedzę w zakresie międzynarodowej współpracy,

* dowiedziały się jak kształtować umiejętność rozwijania kompetencji międzykulturowych wśród uczniów i nauczycieli,

* poznały ideę CLIL oraz rodzaje ćwiczeń możliwych do wprowadzenia w trakcie regularnych lekcji

* podniosły poziom własnych umiejętności językowych.