Klasa 1b odwiedziła Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

27 września uczniowie klasy I B odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pom., gdzie poznali specyfikę pracy strażaka, zasady postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia.

Strażacy zaprezentowali, jak wygląda praca w straży oraz jaki sprzęt na co dzień jest wykorzystywany podczas prowadzonych działań. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, usuwają połamane przez wichury drzewa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem oraz ubrania specjalne, w jakie są zabezpieczeni strażacy w czasie prowadzonych działań. Dzieci zobaczyły również pomieszczenia, z których strażacy korzystają będąc na służbie. Dodatkowym i niezapomnianym przeżyciem był prawdziwy alarm! Uczniowie byli świadkami, jak strażacy przygotowują się na prawdziwą akcję! Wszyscy byli pod wrażeniem tempa, w jakim opuszczali remizę.