Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

78-500 Drawsko Pomorskie

ul. Dworcowa 2a

Tel.: (94) 363-25-48

sekretariat@sp2drawsko.dlaedu.pl

Projekty realizowane

    ERASMUS PLUS 2020-2022

 

 

PROFILAKTYCZNE 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

ZDROWE ZĘBY MAMY MARCHEWKĘ ZAJADAMY

BIEG PO ZDROWIE

TRZYMAJ FORMĘ

 

 

 

SZKOLNE 

MIEJSKO-LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „LIDER”

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

SZKOLNE KOŁO CARITAS

 

Artykuły

Powiększ obraz

MIEJSKO-LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „LIDER”

Klub działa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim. Zrzesza uczniów naszej szkoły chcących trenować piłkę siatkową.  Aktualnie funkcjonują dwie grupy siatkarskie: dziewcząt z rocznika 2012-2009 oraz chłopców z rocznika 2011- 2009. Zawodnicy biorą udział w turniejach ogólnopolskich, wojewódzkich oraz w rozgrywkach Kinder+Sport.

 

Trenem grupy dziewcząt jest Łukasz Zawiła.

Zespół chłopców prowadzi Agnieszka Lipińska.

Czytaj więcej o: MIEJSKO-LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „LIDER”
Powiększ obraz

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Kuratoryjny program profilaktyczny, którego działania zmierzają do uzyskania Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Nasza szkoła uzyskała już taki certyfikat w roku 2015. W związku z reformą i zmianą nazwy szkoły ponownie przystąpiliśmy do programu SzPZ.

Co to jest Szkoła Promująca Zdrowie?

Czytaj więcej o: SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
Powiększ obraz

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

Ogólnopolski program profilaktyczny pilotowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drawsku Pomorskim. Program skierowany jest do uczniów oddziałów  „0”.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

Czytaj więcej o: SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE
Powiększ obraz

ZDROWE ZĘBY MAMY MARCHEWKĘ ZAJADAMY

Wojewódzki Przedszkolny Program Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy .

 

Cel główny: prowadzenie edukacji prozdrowotnej w zakresie higieny i zdrowia jamy ustnej wśród dzieci  i ich rodziców / opiekunów w żłobkach i przedszkolach województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej o: ZDROWE ZĘBY MAMY MARCHEWKĘ ZAJADAMY
Powiększ obraz

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza biblioteka szkolna bierze udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa  - Priorytet 3”. Celem naszego udziału w programie było wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.  

W ramach projektu zakupiono 390 pozycji książkowych. Większość z nich stanowiły lektury szkolne, a także nowości z literatury dziecięcej i e-booki. Promując czytelnictwo zorganizowano wystawkę zakupionych książek i różne konkursy biblioteczne.                                    

Czytaj więcej o: NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Powiększ obraz

BIEG PO ZDROWIE

Projekt przygotował Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami z dziedziny psychologii. Jego celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na negatywne skutki palenia tytoniu. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Program jest realizowany w klasach 4 przez nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców.

Czytaj więcej o: BIEG PO ZDROWIE
Powiększ obraz

TRZYMAJ FORMĘ

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Czytaj więcej o: TRZYMAJ FORMĘ