Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

78-500 Drawsko Pomorskie

ul. Dworcowa 2a

Tel.: (94) 363-25-48

drawsko@interia.pl

Kącik Pedagogczny

Artykuły

Powiększ obraz

Powrót do szkoły, jak wspierać dziecko?

Nieobecność w szkole często przeżywana jest przez dziecko w aspekcie dużych emocji. Z jednej strony sytuacja opuszczenia szkoły i codziennych obowiązków sprawia ulgę, daje możliwość odpoczynku od stosowania się do zasad narzucanych przez innych i spełniania wymagań, z drugiej strony dla ucznia jasne jest, że to sytuacja, w której traci on kontakt z grupą, nie ma dostępu do aktualnych zmian, wydarzeń w grupie.

Czytaj więcej o: Powrót do szkoły, jak wspierać dziecko?
Powiększ obraz

ŚWIAT JAK W GIPSIE – jak nie dać się zagipsować?

Od pewnego czasu  krąży porównanie życia “w koronie” do założonego gipsu. Obecne czasy pandemii związane z Covid-19 i izolacją pozwalają nam spojrzeć na wiele aspektów naszego życia. Odnoszę wrażenie, że na plan pierwszy wysuwa się kilka głównych punktów takich jak edukacja/nauka, praca, bycie z rodziną, bycie w parze, ale też nasze bycie samym ze sobą, dbanie o swój dobrostan, o nasze umiejętności.
Czytaj więcej o: ŚWIAT JAK W GIPSIE – jak nie dać się zagipsować?

„Wczoraj i dziś – podobieństwa i różnice”

Obecna sytuacja wymusiła u nas wszystkich zatrzymanie w domach, przy rodzinie. Ta nieplanowana zmiana wszystkich nas stresuje, i dorosłych i dzieci. Jednak, choć to nie łatwe, staramy się, w każdej sytuacji znaleźć większy sens i korzyści. Dlatego życzymy nam wszystkim abyśmy zatrzymując się w swoich domach wykorzystali ten czas na pobycie ze sobą jeszcze uważniej. Korzystajmy z możliwości zadbania o relacje rodzinne.

Czytaj więcej o: „Wczoraj i dziś – podobieństwa i różnice”
Powiększ obraz

Depresja u dzieci i młodzieży przyczyny

Przyczyn depresji może być wiele. Zazwyczaj wymienia się czynniki:

  • genetyczne,
  • rodzinne,
  • osobowe,
  • stres. 

Według naukowców występowanie depresji u rodziców aż trzykrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tego zaburzenia u ich dzieci. Badania pokazują, że u 20 do 50 proc. chorych na depresję rodzice cierpieli na to schorzenie bądź inne zaburzenia psychiczne. Dowody na genetyczny czynnik etiologiczny występowania depresji są dość silne.

Czytaj więcej o: Depresja u dzieci i młodzieży przyczyny
Powiększ obraz

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

DRODZY RODZICE !!!

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Oto zasady

Gdy chodzi o bezpieczeństwo, najważniejszy jest prosty przekaz, dlatego też zebraliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, które są następujące:

Czytaj więcej o: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Jak pomóc dziecku w nauce?

Zapewne wielu rodziców pomaga dzieciom odrabiać lekcje. Chodzi jednak o to, by nie wyręczać ich w tym, ale pomóc pokonać trudności, gdy samo dziecko sobie nie radzi.

 

Oto kilka wskazówek:

Czytaj więcej o: Jak pomóc dziecku w nauce?