Rajd rodzinny

12 września grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Urszuli Sobczyk uczestniczyła w rajdzie pieszym, który był częścią Rajdu Rodzinnego organizowanego przez drawski oddział PTTK.

Raj rozpoczynał się na placu przy czołgach, gdzie wszyscy uczestnicy zebrali się o 9. 00, po czym raźnym krokiem ruszyli niebieskim szlakiem przez Park Chopina, ulicę Piastowską do Gudowa.

Tam gościł nas p. Grzegorz Kruczek, który pokazał część z bogatej kolekcji drzew i roślin, które zgromadził w swoim gospodarstwie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się liście lipy o zapachu waty cukrowej.

Po krótkim odpoczynku na plaży miejskiej w Gudowie rajdowicze ruszyli w kierunku mostu betonowego na Drawie, by w końcu skręcić na czerwony szlak do miejsca naszego ogniska- Jędrkowego Zakola. Tam czekała na nas gorąca grochówka i kiełbaski, które można było upiec przy ognisku. Pogoda i świetny humor dopisały. Zapraszamy chętnych za miesiąc.