Ruszają zapisy na zajęcia w ramach Sport Klubów!!!

Rozpoczynamy zapisy dzieci  na zajęcia do Sport Klubów prowadzonych w ramach realizacji  II etapu programu  „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” organizowanego przez Skarb Państwa – Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Celem programu jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Sport Kluby to dodatkowe nieodpłatne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci, których celem jest:

• aktywizacja dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, która umożliwi poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji w czasie epidemii SARS-CoV;
  • przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci oraz młodzieży.

Podczas zajęć prowadzonych w ramach Sport Klubów jednorazowo wykonywane są przez nauczyciela wybrane pomiary somatyczne, testy sprawnościowe oraz przeprowadzone zostaną ankiety wśród uczniów i ich rodziców.

Osoby chętne do wzięcia udziału w zajęciach proszone są o jak najszybsze zgłaszanie się do nauczyciela wychowania fizycznego Pani Marty Kwiatkowskiej.