Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

78-500 Drawsko Pomorskie

ul. Dworcowa 2a

Tel.: (94) 363-25-48

sekretariat@sp2drawsko.dlaedu.pl

„Wczoraj i dziś – podobieństwa i różnice”

Obecna sytuacja wymusiła u nas wszystkich zatrzymanie w domach, przy rodzinie. Ta nieplanowana zmiana wszystkich nas stresuje, i dorosłych i dzieci. Jednak, choć to nie łatwe, staramy się, w każdej sytuacji znaleźć większy sens i korzyści. Dlatego życzymy nam wszystkim abyśmy zatrzymując się w swoich domach wykorzystali ten czas na pobycie ze sobą jeszcze uważniej. Korzystajmy z możliwości zadbania o relacje rodzinne.

Zapraszamy do zapoznawania się z naszymi propozycjami na „Tematyczne spotkania rodzinne” by ciekawie i rodzinnie spędzić ten wyjątkowy czas.

 

„Wczoraj i dziś – podobieństwa i różnice”

 

1. Poszukajcie wspólnie (nie wychodząc z domu) zdjęć z okresu kiedy rodzice, może dziadkowie byli w wieku w jakim dziś są dzieci w Waszej rodzinie


2. Porozmawiajcie o tym:
– co dorośli lubili wtedy robić, jak najchętniej spędzali czas z rodziną a jak z rówieśnikami?
– jakiej słuchali wtedy muzyki?
– co lubili a czego nie lubili jeść?
– co mogło ich wtedy cieszyć a złościć?
– czy pamiętają imiona koleżanek i kolegów?
– o czym wtedy marzyli, czego chcieli?
– i o innych rzeczach, które Cię interesują


3. Zastanów się, zapisz w jakich rzeczach jesteście do siebie podobni a w czym się różnicie. Co podobnego a co różnego jest w Waszym dorastaniu?


4. Jeśli zechcesz podziel się z nami swoimi wrażeniami z tego czego się o sobie dowiedzieliście oraz opinią o tym ćwiczeniu


5. Dorośli zwróćcie uwagę na to o co pytają Was dzieci, co je ciekawi. To są często informacje o tym co dla nich aktualnie jest ważne.

 

Dobrego czasu

 

Źródło; http://www.kuznia-psychoterapia.zgora.pl/index.php/propozycja-i/