Zakończenie projektu: „Nie piję, nie biorę – nie jestem agresorem III edycja”

W grudniu zakończyła się III edycja projektu: Nie piję, nie biorę – nie jestem agresorem” realizowanym wspólnie z nasza szkołą przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drawsku Pomorskim.

Pierwotnie projekt zakładał wycieczki i spotkania dzieci i młodzieży w różnych miejscach naszej gminy. Jedna z takich wycieczek odbyła się w listopadzie 2019r. Klasy 5a i 5b wyjechały do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji w Szczecinku. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w aktywnych zajęciach w czterech pracowniach: „Sala wodna”, „Pracownia akwarystyczna”, „Sala leśna” oraz „Pracownia odnawialnych źródeł energii”. Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie mogli poprzez zabawę i doświadczenie poznać życie różnych ekosystemów, działanie odnawialnych źródeł energii i zagadnienia fizyczne dotyczące wody. Niestety wiosenny narodowy lockdown i przejście na tryb zdalnego nauczania uniemożliwiły realizację dalszych wyjazdów .

Przestrzegając reżimu sanitarnego udało się zorganizować warsztaty z policjantami Komedy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, którzy informowali młodzież o zagrożeniach związanych ze współczesnym handlem ludźmi, a także konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem narkotyków i dopalaczy.

We wrześniu 2020r. młodzież klasy 8 a cieszyło się spotkanie z edukatorem drawskiego sanepidu- p. J. Rokosz na temat skutków zażywania substancji psychoaktywnych.

Ogłoszony w październiku konkurs plastyczny pod hasłem: „Wybieram życie bez nałogów” cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i toku burzliwych dyskusji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Kacper Urbański z klasy 5a

II miejsce- Michalina Noga klasa 5a i Antoni Wiśniewski z klasy 4c

III miejsce – Matylda Kowalik kl. 5b, Agnieszka Ślusarska kl. 5a i Gabriel Roszak kl. 4c

Laureaci otrzymali dyplomy i sprzęt multimedialny, a pozostali uczestnicy dyplomy i  nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projekcie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Szczególne podziękowania należą się p. Joannie Okoń i p. Elżbiecie Komorowskiej- koordynatorek projektu z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autorkami projektu i jego realizatorkami były: p. Dagmara Lebiedź, p. Urszula Sobczyk, p. Aneta Targus.

Do zobaczenie za rok