Trzecioklasiści na wystawie "Nasza Niepodległa"

15.11.2021r. dzieci z klasy III a i III c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim zwiedziły wystawę w Drawskim Centrum Kultury im. E. Poniatowskiego zatytułowaną Nasza Niepodległa.

Pan Wiesław Piotrowski w pięknych słowach przybliżył dzieciom fragment historii Polski - dwudziestolecia międzywojennego i postać Józefa Piłsudskiego. W pamięci trzecioklasistów na zawsze pozostanie jako twórca niepodległości, który zasłużył się Ojczyźnie i wszedł na trwale do naszej historii. Dzieci zobaczyły mundury żołnierzy oraz wiele ciekawych eksponatów. Ze ścian spoglądały portrety Józefa Piłsudskiego, którego pan Wiesław Piotrowski w interesujący sposób przedstawił trzecioklasistom. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi zainteresowanie naszą polską historią.

p. Zofia Lisowska
p. Agata Maciejewska