Witamy jesień w lesie - wycieczka edukacyjna - zerówki

Pierwszy dzień jesieni dzieci z klas 0A i 0B postanowiły spędzić w lesie. W czwartek  23 września 2021 r. wraz z wychowawcami wyruszyły na pierwszą wspólną wycieczkę do lasu. Podróż autobusem stanowiła dla wielu z nich nie lada atrakcję.

Przy zabytkowym Spichlerzu w Jankowie czekała na dzieci Pani Justyna Makos z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim. Podczas spaceru ścieżką edukacyjnądzieci miały możliwość odszukania i obejrzenia wcześniej poznanych drzew iglastych i liściastych, poznały warstwy lasu oraz jego rodzaje, rozpoznawały i nazywały grzyby jadalne i trujące, słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków, stukania dzięcioła. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie i zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Dzieci były zauroczone wyglądem jesiennego lasu, szły dzielnie, słuchając ciekawych opowieści Pani Justyny. Dodatkową atrakcją dla nich były zagadki i konkursy oraz upominki. Na zakończenie organizatorzy przygotowali ognisko. Po tak wyczerpującym spacerze kiełbaski smakowały wyśmienicie.

Po powrocie do szkoły dzieci z entuzjazmem opowiadały o swoich wrażeniach i przeżyciach. Na pewno zostaną one na długo w ich pamięci, a zdobyta wiedza i doświadczenia rozbudzą w dzieciach potrzebę bezpośredniego kontaktu z przyrodą i zrozumienie konieczności dbania o środowisko.

Dyrekcja, nauczyciele i dzieci bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej wycieczki:

• Pani Justynie Makos z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim
  • Panu Mirosławowi Kowalewskiemu z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim