BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim wzięła udział w rozgrywkach minisiatkówki organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie. Po wygraniu etapu gminnego SP2 była organizatorem rozgrywek powiatowych.

Świetna gra chłopców zapewniła nam I miejsce i awans do rozgrywek regionalnych w Stargardzie. W 1/4 finału drużyna SP2 Drawsko Pomorskie uplasowała się na 1 miejscu i uzyskała awans do półfinału wojewódzkiego. 13 maja 2022 w Lipianach zawodnicy z Drawska wygrali bez straty seta z zespołami z Lipian i Morynia. Pierwsze miejsce w półfinale dało nam prawo startu w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Minisiatkówce Chłopców w Połczynie Zdroju. 17.05.2022 podczas rozgrywek finałowych drużyna SP2 zdobyła brązowy medal Igrzysk Dzieci. W finale przegraliśmy z bardzo utytułowanymi drużynami z Połczyna Zdroju (zeszłoroczni vicemistrzowie Polski w minisiatkówce) oraz z zawodnikami z Koszalina (szósta drużyna w Polsce zeszłorocznych rozgrywek minisiatkówki klubowej). Na uwagę zasługuje również fakt, że w zawodach startowali zawodnicy z rocznika 2009. Jedynie drużyna z Drawska w większości, bo aż 7 zawodników, składała się z chłopców rok młodszych.

Skład drużyny SP2 Drawsko Pomorskie:
Tymek Piróg
Olek Lipiński