Wizyta klasy 1a w Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim

12 maja uczniowie klasy 1a odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim. Pierwszoklasiści zwiedzili poszczególne działy biblioteki, dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece.

Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich dział z książkami. Uczniom bardzo spodobały się różnorodne, kolorowe i często bogato ilustrowane książki, dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak wygląda karta czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek.
Wizyta w bibliotece odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Niektórzy pierwszoklasiści są już stałymi gośćmi biblioteki, jednak dla większości była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta w tym miejscu.

A. Czerwińska