Szkolne Koło Caritas - zbiórka żywności dla osób potrzebujących

W ostatnim tygodniu Adwentu odbyła się w naszej szkole zbiórka żywności dla osób potrzebujących - mieszkańców Drawska i okolic. Choć akcja trwała zaledwie 4 dni, pokazała bardzo wyraźnie, że nasza społeczność szkolna jest bardzo wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka.

Podczas zbiórki zgromadziliśmy artykuły spożywcze, które zostały przekazane osobom potrzebującym wsparcia. Wielu potrzebujących zostało hojnie obdarowanych dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. Na wielu twarzach pojawił się uśmiech, a w oku zakręciła łza wzruszenia i wdzięczności. Czy w naszym ludzkim i chrześcijańskim życiu nie o to właśnie chodzi, aby umieć drugiego obdarować dobrocią, życzliwością, szacunkiem...?
SK Caritas.