Wycieczka do Marianowa do Chlebowego Domu

13 października dzieci z zerówek były na wycieczce w Chlebowym Domu w Marianowie. Tam brali udział w warsztatach dotyczących wypieków, wykonały wyroby piekarniczo - ciastkarskie z przygotowanych wcześniej ciast, a po wypieku zabierały je do domu. Podczas przerwy dzieci korzystały z placu zabaw znajdującego się na terenie Chlebowego Domu.

Uczniowie podczas warsztatów poznali proces przemiału ziaren zboża na mąkę żarnami, zapoznali się z walorami odżywczymi mąki mielonej, ziarnami w pieczywie, wyrabiali podpłomyki, które spożywali z konfiturą własnej produkcji, samodzielnie robili ciastka kruche, drożdżówki, chlebek z makiem o wadze 200g. Dzieci wzięły udział w wykładzie o rodzajach zbóż. Pobyt został zakończony przejażdżką elektrycznym pojazdem wycieczkowo - spacerowym po okolicy Marianowa oraz poczęstunkiem pizzą wyrabianą na miejscu.