WIZYTA PIERWSZOKLASISTÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Mała książka - wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN i Rzecznika Praw Dziecka.

Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przygodzie, ich zadaniem było rozpoznawanie liter, składanie wyrazów i budowanie zdań. Przyjemnością była lektura – ta czytana przy wsparciu najbliższych, jak i ta odkrywana samodzielnie. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej dzieci z klasy I A i I B otrzymały w prezencie  „Wyprawkę czytelniczą” zawierającą książkę do czytania dla dzieci pt. „Pierwsze abecadło”, plakat z literkami i książkę dla rodzica.